Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, by był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem jednej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Także zabawy powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (na przykład malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia organizowane będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.