Jak zaplanować przestrzeń nad piwnicą

Urządzenie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim zaczniemy planowanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię przeglądanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz oglądanie najnowszych czasopism.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej istotne składniki wystroju wnętrza. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją udekorować, gdyż większość z domowników będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, niezbędne są familijne fotografie. Dobrze wydrukować je w rozmaitych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać familijne fotografie.

Dobrym rozwiązaniem na udekorowanie ściany na klatce schodowej jest wybranie dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie ulegnie zwiększeniu. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z domowych schodów można było przedostać się na włoską dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

https://zyczenia.eu/birthday/en/