Jak zaplanować wycieczkę do USA?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele więcej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych czasach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest unormowana, przez co obywateli stać na urlop zagranicą. Największym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów czy filmów. Jeśli planujesz zobaczyć to miejsce, zacznij przygotowania już dziś.

Obywatele Polski jeśli pragną odwiedzić Stany muszą posiadać ważną wizę. Na jej uzyskanie należy zostawić sobie kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Pierw należy umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym terminie należy wybrać się do konsulatu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba zabrać także aktualny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten dokument warto nabywać bilet.

https://zyczenia.eu/newyear/de/

Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od przeprawy na terenie Europy. Dlatego szukanie interesującej alternatywy podróży należy zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Należy prześwietlić wiele stron, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być zupełnie różne. Zazwyczaj najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można pierw tam się udać, a potem spróbować lotów krajowych, które są bardzo tanie. Nie zapomnijmy także, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Bowiem na terytorium Stanów nie możemy wwozić jedzenia oraz napojów pochodzących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Istnieją specjalne portale w sieci, które służą pośrednictwem.