Niczym się zmotywować do okazji z otyłością

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój ulega pogorszeniu. Ogarnia nas apatia , depresja i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy spotkań ze znajomymi. 

Ogarnia nas obawa przed tym co powiedzą o nas obcy. Warto zatem odchudzić się. Fundamentalnym krokiem prowadzącym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład upatrzona bluzka, nowe spodnie, wycieczka w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, komplement przyjaciół czy zachwyt w oczach innych osób. W jaki sposób więc zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Zawsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia nadwagi?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie jak odniesiesz cel. To pomoże Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i premiuj nawet za małe sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet do teatru, wizyta w SPA, książkę .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz rywalizować. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej schudnie kilka kilogramów. Rywalizacja zazwyczaj pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.