Zadowolenie z pracy zawodowego , postrzegane jest w kontekście osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po zakończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy zdobywanie wiedzy dawałogwarantem otrzymania wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie potrzebują ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość , która zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to cechy cenione przez prezesów firm, praca dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób czeka . Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za pracę podnoszą się, ludzie pragną osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej mieć i zabezpieczyć swojej domownikom dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym przez przełożonych także, połączenie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za sukces zawodowy . Emigracja w poszukiwaniu pracy jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , dzięki której człowiek może zapewnić dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejtingsajter datingsida.xyz

Zawody takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość uzyskania dużych pieniędzy, ale obowiązki takie wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, ciągle wyczerpany i zestresowany .